De stedelijke basisschool SAIO in Geel wil vanaf het schooljaar 2026-2027 onderwijs aanbieden voor kinderen met een verstandelijke beperking (type 2). Het schoolbestuur heeft daarvoor een officiƫle aanvraag ingediend bij het Agentschap voor Onderwijsdiensten (AgODi), zodat de Vlaamse regering een beslissing kan nemen over de programmatie. Met deze stap wil de school inspelen op de groeiende behoefte aan een ruimer aanbod binnen het buitengewoon basisonderwijs.
De school biedt momenteel onderwijs aan binnen type basisaanbod, type 3 en type 9. Met de uitbreiding naar type 2 wil SBS SAIO kinderen met een verstandelijke beperking dichter bij huis gespecialiseerde ondersteuning bieden. Het ingediende oprichtingsdossier bevat een uitgebreide motivering en werd positief geadviseerd door het Algemeen Bijzonder Onderhandelings- en Overlegcomité (ABOC) tijdens de vergadering van 1 oktober 2025.
De gemeenteraad keurde de programmatieaanvraag goed. Na een gunstige beslissing van de Vlaamse regering kan SBS SAIO vanaf het schooljaar 2026-2027 effectief starten met het nieuwe type.
Gepubliceerd op
dinsdag 18 november 2025
13.30 u.
