Gladioolstraat krijgt eerste waterdoorlatende straat in Geel

3 augustus starten de weg- en rioleringswerken in de Gladioolstraat. Er komt een gescheiden riolering en meer ruimte voor groen en water. De straat zelf wordt ingericht als woonerf in waterdoorlatende verharding.

Tot eind augustus 2026 is door de werken het kruispunt met de Dr.-Peetersstraat afgesloten. De omleiding loopt via Pas, Westelijke Ring en Drijhoek. De Gladioolstraat zelf is tijdens de hele periode afgesloten voor verkeer, al zullen de woningen steeds bereikbaar blijven via de Bakkersstraat of Dr.-Peetersstraat. De werken zullen vermoedelijk in mei 2027 klaar zijn.

Een leefbare straat

Momenteel is de Gladioolstraat in zeer slechte staat. Omdat Aquafin er een gescheiden riolering gaat aanleggen, grijpt de stad de kans om de straat zelf ook aan te pakken. Er zal meer ruimte komen voor bomen, bloemenrijke bermen en wadi’s en het wordt de eerste straat in Geel met waterdoorlatende verharding. Zo kan de straat regenwater beter opnemen ter plaatse en is de straat beter bestand tegen droge periodes.

Alle informatie over de werken vind je op de projectpagina.

Gepubliceerd op donderdag 30 juli 2026 11.21 u.